Interneto galimybė


Interneto teikiamos galimybės — beribės Kaip nepasiklysti šiuolaikinių medijų platumose?

Rusija kuria nepriklausomą internetą: numatoma ir atsijungimo nuo pasaulinio tinklo galimybė

Juk be jo šiandien kaip be rankų jaustųsi ne tik aukštųjų technologijų specialistai, bet ir eiliniai žemdirbiai, internetu teikiantys įvairias deklaracijas valstybės institucijoms, tvarkantys ūkio buhalteriją, internete skaitantys agroverslo sektoriui aktualius teisės aktus, jų projektus, ir, be abejo, žinių portaluose turintys galimybę sekti Lietuvos bei viso pasaulio interneto galimybė.

Skaitytojas tampa bendradarbiu Ėmus populiarėti internetinei žiniasklaidai buvo netgi prognozuojama, kad spausdinti periodikos leidiniai netrukus apskritai išnyks. Tačiau taip nenutiko. Ir šiuo metu yra teigiama, kad specializuoti laikraščiai bei interneto galimybė, skirti tam tik­rai suinteresuotai skaitytojų auditorijai, savo populiarumo nepraras. Tačiau sutariama, kad operatyvumu, gebėjimu karščiausią naujieną ištransliuoti nedelsiant internetinė žiniasklaida yra nepralenkiama.

Interneto galimybė šalyje net 85 proc. Šiuos portalus vienijančios Interneto žiniasklaidos asociacijos direktorės Aistės Žilinskienės įsitikinimu, šios tendencijos neturėtų stebinti, nes, nors tiek spausdintinės, tiek internetinės žiniasklaidos tikslas yra tapatus, esminis patrauklumo ir populiarumo skirtumas slypi pačioje technologijoje, t.

Yra bent kelios išskirtinės interneto savybės, interneto galimybė iš principo keičia informacijos pateikimo galimybes. Anot Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovės, pati svarbiausia naujienų portalų savybė yra interaktyvumas — gyvas ryšys tarp leidinio ir skaitytojų, suteikiantis galimybę kiekvienam žmogui dalyvauti informacijos sklaidos procese. Naujiena yra nepalyginti išsamesnė, kai apie ją kalba ne tik žurnalistas, bet į ją reaguojantys ir žmonės, rašantys atsiliepimus.

neveikia elektroninė piniginė

Nėra abejonės, kad skaitytojų pateikta informacija leidžia dėstomą temą matyti platesniu rakursu. Tačiau tokia nuomonė kertasi su pačia interneto esme, nes internetinė žiniasklaida be galimybės skaitytojui reaguoti į žinią prarastų prasmę.

Tai jau būtų nebe interneto žiniasklaidos priemonė, o tekstas, perkeltas į specialų įrenginį. Jos pastebėjimu, žinių portalų interaktyvumas toli gražu nėra vien skaitytojo atsiliepimai. Žurnalisto tekstą taip pat papildo įvairūs skaitytojų balsavimai, kartu su tekstais pateikiami klausimai. Taip siekiama, interneto galimybė žmogus ne tik interneto galimybė tekstą, bet ir pareikštų savo nuomonę.

Jos pastebėjimu, netgi straipsnio skaitomumas didele dalimi priklauso nuo to, interneto galimybė teigiamų skaitytojų vertinimų jis jau sulaukė, nes tai — gairė kitiems skaitytojams.

Rusijoje įsigaliojus vadinamajam nepriklausomo interneto įstatymui, aktyvistai įspėja apie dar labiau išaugsiančią Kremliaus kontrolę skaitmeninėje erdvėje ar socialiniuose tinkluose. Remdamosi naujuoju įstatymu, valdžios institucijos galės efektyviau valdyti interneto srautus, numatoma ir atsijungimo nuo pasaulinio tinklo galimybė.

Jos pastebėjimu, interaktyvumas leidėjus įpareigoja pateikti skaitytojams ir įvairių kitų produktų — naujų muzikos įrašų, vaizdo klipų, dailės kūrinių reprodukcijų.

Nes šiandieniam skaitytojui vien teksto apie tai, kad atidaryta paroda ar įvyko koncertas, jau nebepakanka.

kiek galima uždirbti mainuose už pinigus

BBC žinių tarnyba tokius žemėlapius šiuo metu deda beveik prie visų tekstų. Kadangi tai reikalauja nemažų papildomų resursų, lietuviški žinių portalai stengiasi, kad interaktyvūs žemėlapiai rastųsi šalia tekstų apie avarijas, didelius kriminalinius nusikaltimus, ypač jei vietovė, kurioje įvyko įvykis, mažiau žinoma. Tarkime, žinių portaluose skaitant straipsnius apie neseniai Baltijos jūroje įvykusią lėktuvo AN-2 katastrofą, kurios metu žuvo du Lietuvos pilotai, skaitytojai interaktyviame žemėlapyje galėjo susirasti ir tikslią tragedijos vietą.

Leidžia sujungti tekstą, vaizdą ir garsą Kita ne mažiau interneto galimybė interneto žiniasklaidos ypatybė, A. Žilinskienės pastebėjimu, yra daugialypiškumas. Be abejo, tai kelia interneto galimybė iššūkių ir interneto galimybė žiniasklaidoje dirbantiems žurnalistams.

dvejetainių variantų mokymosi knyga

Tarkime, žurnalistas nuėjo į spaudos konferenciją planuodamas parašyti tradicinį tekstą. Tačiau jam kyla įtarimų, kad interneto galimybė renginį atėjęs politikas yra apsvaigęs nuo alkoholio. Be abejo, tokiu atveju kur kas efektyviau politiko veblenimą nufilmuoti, negu apie tai parašyti.

Ji pastebi, kad vizualioji informacijos dalis yra dar vienas neabejotinas internetinės žiniasklaidos privalumas. Įrodyta, kad ekrane žmogui lengviau priimti vaizdinę informaciją.

„Telia“: siaurajuostis daiktų internetas – naujos galimybės verslui

Todėl neatsitiktinai viso pasaulio žinių portalai pastaruoju metu interneto galimybė labiau suka vizualumo link. Taip pat ir Lietuvoje.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad internete perskaitytą informaciją labai padeda papildyti nuorodos, o spausdintinėje žurnalistui kiekvieną kartą tenka aprašinėti priešistorę. Kartais žurnalistui pakanka parašyti vieną sakinį interneto galimybė jis gali nukreipti skaitytoją į nuorodą ar raktinį žodį.

Interneto teikiamos galimybės – beribės

Tarkime, parašoma trumpa žinutė apie nusikaltėliui teismo paskelbtą nuosprendį. Tačiau kartu pridedamos ir nuorodos į kitus straipsnius šia tema — koks buvo įvykdytas nusikaltimas, kaip vyko jo tyrimas ir t.

Žinia čia ir dabar Ilgametę žurnalistinio darbo patirtį turinti A.

anglija uždirba pinigus internetu

Žilinskienė pastebi ir dar vieną internetinės žiniasklaidos privalumą — formato lankstumą. Tačiau šią informaciją interneto galimybė operatyviai gali papildyti. Kadangi sparta labai svarbu, visos naujienos skaitytojams turi būti pateikiamos realiu įvykio laiku. Vėliau tekstas papildomas minučių ir net sekundžių tikslumu.

naujienos apie tai, ką galite užsidirbti pinigų

Tarkime, didžiųjų Vakarų šalių naujienų portalų reporteriai, nuvykę į įvykio vietą, kartais rašo savotišką dienoraštį. Šis žanras dažniausiai taikomas aprašant aktualius politinius įvykius, svarbių komisijų posėdžių eigą, teismo procesus, sporto varžybas, žymių žmonių vestuves ir pan. Kadangi tokiais atvejais skaitytojams svarbu žinoti viską, žurnalistas raportuoja apie kiekvieną naują įvykio detalę, kas atvyko, interneto galimybė ką pasakė ir t.

Paprastai šį darbą dirba netgi ne vienas žmogus, bet komanda. Pavyzdžiui, JAV prezidentui Barakui Obamai skaitant metinį pranešimą, vienas žinių portalo komandos narys rinko informaciją apie tai, kas tuo metu rašoma oficialiame Baltųjų rūmų interneto galimybė, kitas komentavo pačią prezidento kalbos eigą, trečias domėjosi, ką apie interneto galimybė kalba JAV gyventojai socialiniuose tinkluose.

Vaidas Neverauskas Prieš septynerius metus Lietuvoje pradėjo interneto galimybė 4G ryšys, kuris visiškai pakeitė mobiliojo ryšio paslaugų vartojimo įpročius — jis vartotojams pasiūlė milžinišką duomenų perdavimo spartą, galimybę žiūrėti vaizdo transliacijas, programėlių gausą. Tačiau jau visai ne už kalnų yra nauja — 5G — mobiliojo ryšio karta. Ką ji duos vartotojams ir verslui?

Pastaruoju metu, jos pastebėjimu, populiarėja dar viena nauja pasakojimo forma, kuomet žurnalistas aprašo istorijos užkulisius atskleisdamas, kaip rinko medžiagą šiai istorijai, t.

Tarkime, kaip žurnalistui pasisekė susitarti su žymiu asmeniu, kaip vyko pokalbis. Kitas svarbus elementas interneto žiniasklaidoje — vaizdo turinio integracija. Todėl visi populiariausi žinių portalai stengiasi turėti savo televizijas interneto galimybė kurti autorines laidas.

Jaučiamas absoliutus interneto galimybė žanro suklestėjimas. Reziumuodama savo įžvalgas apie interneto žiniasklaidos išskirtinumą, dvejetainių opcionų įvertinimo peržiūra bei galimybes, A. Žilinskienė taip pat pastebi, kad ši žiniasklaidos forma yra labai glaudžiai susijusi su socialiniais tinklais.

Autorės nuotrauka.