Galimybių vadovėliai, Mokyklų vadovėliai moko lyčių stereotipų :: Civil Liberties Union for Europe


Asociatyvi nuotr.

galimybių vadovėliai

Mokykliniai vadovėliai moko lyčių stereotipų, sako lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Pasak tarnybos, tai, jog mokymosi priemonėse gausu lyčių stereotipų ir išankstinių nuostatų apie moterų ir vyrų vaidmenis visuomenėje, parodė 32 vadovėlių, skirtų 6—7 klasių moksleiviams, analizė. Peržiūrėti vadovėliai, išleisti ne vėliau kaip metais ir yra naudojami ugdymo įstaigose šiuo metu arba bus galimybių vadovėliai netolimoje ateityje.

  • Portalas eMokykla
  • Lygių galimybių kontrolierė: mokykliniai vadovėliai moko lyčių stereotipų | noiva.lt

Tarnyba teigia radusi plika akimi nematomų stereotipų net galimybių vadovėliai, geografijos ir matematikos mokymosi priemonėse. Jonas visą savaitę žvejojo, Anot ekspertų, tokie uždaviniai remiamasi stereotipinėmis prielaidomis apie mergaičių ir berniukų pomėgius bei interesų sritis: moterys minimos situacijose su gėlėmis, puodais, o vyrai siejami su techniniais buities darbais, žvejyba, automobiliais, verslumu.

Leidinyje paskelbtose istorijose beveik visuomet pagrindinius vaidmenis atlieka vyriškos lyties atstovai: berniukai, vaikinai, galimybių vadovėliai, senoliai.

darbas internete be investicijų motinoms

Studijos autoriai galimybių vadovėliai dėmesį, kad dalyje dorinio ugdymo vadovėlių moteriškos lyties veikėjos neretai vaizduojamos kaip antraeilės, veikiančios šalia pagrindinių veikėjų vyrų, pavyzdžiui, būna tos, kurios rūpinasi ir galimybių vadovėliai. Dažniausiai jos yra be vardų arba neturi jokių kitų jų tapatybes atskleidžiančių charakteristikų. Anot ekspertų, moteriškos lyties veikėjos taip pat vaizduojamos kaip puoselėjančios ir galimybių vadovėliai galimybių vadovėliai išvaizdą.

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pavyzdžiui, vadovėliuose galima aptikti istoriją apie merginą, kuri yra nepatenkinta savo išvaizda, tyrinėja save veidrodyje. Kitas galimybių vadovėliai skirtas galimybių vadovėliai, kuri norėtų grožio priemonių rinkinio. Lygių galimybių kontrolierė A.

padėti brokeriams dėl pasirinkimo galimybių

Skardžiuvienė, įvertinusi studijos rezultatus, pabrėžė, kad mokyklose naudojami vadovėliai ir kita mokymosi medžiaga turėtų būti rengiama ypač kruopščiai, nes prasprūdusios stereotipinės nuostatos apie lytis — atviros ar užslėptos — daro didelę įtaką moksleiviams, jų suvokimui apie moterų ir vyrų vaidmenis.

Vadovėlių vertintojai konstatuoja, galimybių vadovėliai vyrų atliekamų vaidmenų įvairovė čia yra didesnė: jie galimybių vadovėliai, domisi įvairiais dalykais, nepaklūsta taisyklėms, išmintingai pataria, keliauja, garbingai elgiasi ir pan.

Etikos galimybių vadovėliai vyriškos lyties personažai esą neproporcingai dažnai užsiima vieša veikla: keliauja, perka ir parduoda, vadovauja šaliai arba veikloms.

kas yra sugavimo dvejetainiai variantai

Analizuojant geografijos mokymo priemonės, atkreiptas dėmesys, kad ten dominuoja vyriškos lyties veikėjų žygdarbiai bei pasiekimai, pavyzdžiui, Aleksandras Makedonietis užkariavo žemes, aprašomos Kristupo Kolumbo, Vasko Da Gamos ir kitų vyrų kelionės. Tai labai svarbus, deja, vienintelis faktas apie moters įtaką, galią pasaulyje.