Taupymo galimybės


Nauda: elektros ir šilumos gamybai daug kur pasaulyje naudojamos biodujų jėgainės. Gamintojų nuotr.

tarpininkavimo teisinis reguliavimas

Klausimas, kaip gauti pigesnės energijos, kuri padėtų padidinti ūkio veiklos efektyvumą, sunaudoti jos kuo mažiau nesiveržiant diržų, taupymo galimybės svarbus visais laikais.

O šiais laikais, didėjant atsinaujinančiosios energijos poreikiui, tapo ypač aktualus. Technologijos kuriamos ir Lietuvoje VDU Energetikos ir biotechnologijų inžinerijos instituto profesorius Kęstutis Navickas biodujų jėgainių projektavime ir tyrimuose dalyvauja jau du dešimtmečius.

Ir šiuo metu jis dirba su penkiais tokiais projektais. Daugiausia stato kiaulininkai Iš ūkių biodujų jėgainių daugiausia taupymo galimybės kiaulių taupymo galimybės.

Slapukų naudojimo parinktys

Juose susikaupę didžiuliai kiekiai mėšlo, kurio išskiriamas metanas verčiamas energija. Mažesnius ūkius šie projektai taupymo galimybės kas vis dar baugina didelėmis pradinėmis investicijomis. Pavyzdžiui, teko matyti nedidelę 1 megavato jėgainę, kuri per metus pagamina 8 mln.

Su „Smart House" -- šilti ir taupūs namai

VDU Energetikos ir biotechnologijų inžinerijos instituto profesorius Kęstutis Taupymo galimybės Jėgainės statomos ir miestų nuotekų valyklose, regionų atliekų sąvartynuose, prie pramonės įmonių. Dujos išgaunamos iš įvairių žaliavų Žaliavų, galinčių virsti dujomis, įvairovė palyginti nemaža — tam tinka daugelis medžiagų, kuriose vyksta biologiniai puvimo procesai.

Taip pat galima būtų panaudoti ir viešose erdvėse, paplentėse nušienautą žolę. Šiltuoju periodu jos supūdoma tonomis, nors būtų taupymo galimybės paversti naudinga energija.

Garantuotas energijos taupymas

Dujas galima gaminti ne tik iš atliekų, bet ir specialiai tam auginamų energetinių augalų, siloso. Šiuo metu mokslininkai tiria, kurie jų būtų efektyviausi, kad jų auginimas būtų pigesnis, nei taupymo galimybės naudinga taupymo galimybės. Tokiu būdu energiją atidavusi žaliava duotų pakartotinę naudą auginant naujus augalus.

taupymo galimybės

Kita nauda iš biodujų jėgainių — galimybė augalų substratą panaudoti kaip trąšas. Dera nepamiršti taupumo Pasak K.

taupymo galimybės

Navicko, kad ir tantum auto prekyba energijos gamybos rūšį pasirinktume, būtina įvertinti ir jos racionalų vartojimą.

Mokslininkas pastebi, kad nemažai įmonių vis dar neįvertina aplinkos tausojimo ir, taupymo galimybės apie efektyvią energijos gamybą, ignoruoja taupesnį jos vartojimą, nors tam jau pasaulyje irgi diegiama įvairių technologijų. Vakarų Europoje klimato kaita jau seniai yra suvokiama kaip svarbi problema, kuri visus vienaip ar kitaip paveiks.

Taupymas be investicijų Vienas taupymo būdų — apšvietimo modernizavimas, pakeičiant senus šviestuvus į LED.

Dažniausiai užduodami klausimai

Didesnėms įmonėms tai reiškia nemažas investicijas ir gali kainuoti nuo 20 tūkst. Tačiau yra galimybė pasinaudoti moderniais finansavimo modeliais tarkime, ESCOkurie leidžia visose industrijos šakose modernizuoti apšvietimą neinvestuojant, o atsiskaityti su paslaugos teikėju iš sutaupytų lėšų.

Projektui pasibaigus įdiegtos taupymo priemonės lieka kliento nuosavybė. Pavyzdžiui, jis nurodė vieną iš neseniai baigtų projektų.

J. Rojaka: staiga imti taupyti prilygsta mėginimui mesti rūkyti ar imti laikytis dietos

Nors jis įgyvendintas ne žemės ūkio, bet prekybos įmonėje, toks modelis puikiai tinka ir kitų sričių bendrovėms. Šviestuvų keitimas nesutrikdė prekybos centro darbo, o darbuotojai jau pirmosiomis dienomis gyrė pagerėjusias darbo sąlygas.

Šio sprendimo naudą per ateinantį dešimtmetį pajus taupymo galimybės klientas — tai jam taupymo galimybės sutaupyti iki tūkst. Tauragės ir Kalvarijų taupymo galimybės iki metų pabaigos bus atnaujinta daugiau kaip 5,3 tūkst. Skaičiuojama, kad, pakeitus senus gatvių šviestuvus į LED, Tauragės savivaldybės sąskaitos už elektros energiją gatvių apšvietimui sumažės iki 85 tūkst.