Prekybos vekseliai


Kaip matome iš apibrėžimo, vekselis gali būti įsakomasis arba paprastasis.

prekybos vekseliai

Įsakomuoju vekseliu jo davėjas paveda kitam asmeniui prekybos vekseliai vekselyje nurodytą sumą, o paprastuoju vekseliu jo davėjas pats įsipareigoja sumokėti prekybos vekseliai nurodytą sumą.

Pagal apmokėjimo datą vekseliai gali skirtis į mokėtinus prekybos vekseliai dieną, per tam tikrą laiką po pateikimo, per tam tikrą laiką nuo išrašymo dienos arba pagal pareikalavimą. Iš pateikto vekselių apibrėžimo galime matyti, prekybos vekseliai dėl šio dokumento universalumo, jį galima pritaikyti ir sėkmingai panaudoti bet kurioje gyvenimiškoje situacijoje, kurioje tik prireikia suderinti atsiskaitymo sąlygas.

Naršymo meniu

Pagrindinė vekselio paskirtis vekselio davėjo piniginei skolai vekselio gavėjui patvirtinti arba piniginei skolai padengti. Tuo atveju, kai vekselis naudojamas kaip įsiskolinimo gražinimo garantas, vekselio gavėjas kreditorius bus garantuotas, kad tinkamai vykdant ĮPVĮ numatytus reikalavimus, skolos neapmokėjimo atveju, jam nereikės kreiptis į teismą, skolai prisiteisti, o galima bus pasinaudoti supaprastinta įstatyme numatyta tvarka. Jeigu vekselio prekybos vekseliai neįvykdė pareigos atsiskaityti pagal vekselį, ĮPVĮ sudaro galimybę supaprastinta tvarka gauti vykdomąjį dokumentą skolos išieškojimui.

prekybos vekseliai

Šiai teisei įgyvendinti vekselio gavėjas turi kreiptis į notarą su prašymu pagal vekselį išduoti vykdomąjį įrašą. Gavęs vykdomąjį įrašą kreditorius turi teisę nedelsiant kreiptis į antstolius, su prašymu išieškoti įsiskolinimo sumą ir kitas kreditoriaus patirtas prekybos vekseliai.

Toks procesas trunka trumpiau, nei teismo procesas, bei kainuoja prekybos vekseliai pigiau, kadangi kreditoriui nereikia investuoti į bylinėjimosi procesą.

PINIGOLOGIJA #58. Vertybiniai popieriai.

Pasirašant variantas bu prekybos vekseliai priimant iš skolininko kreditoriui būtina įvertinti ar vekselis išrašytas pagal įstatyme nustatytus reikalavimus, kadangi vekselis šalims sukelia itin svarbias teisines ir finansines pasekmes, jam taikomi griežti formos ir tūrinio reikalavimai. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad vekseliai, kurių suma didesnė kaip trys tūkstančiai eurų, o vekselio davėjas yra fizinis asmuo, turi būti notarinės formos.

prekybos vekseliai

Pagal vekselį, kuriame numatyti ne visi rekvizitai, notaras gali atsisakyti atlikti notarinį veiksmą t. Pagal tokį vekselį neatitinkanti įstatymo reikalavimų kreditorius ketindamas pradėti įsiskolinimo išieškojimo procedūrą privalės kreiptis prekybos vekseliai teismą ir bendrais pagrindais prisiteisti įsiskolinimo sumą.

prekybos vekseliai

Skolininkui tinkamai vykdant prievoles ir atliekant įmokas dalimis, kreditorius pateikią pakvitavimą už kiekvieną atliktą įmoką arba tai atžymi vekselio pratąsoje. Tuo atveju, kai vekselis apmokamas visiškai, kreditorius vekselį grąžina skolininkui. Reziumuojant, galima daryti išvada, kad tinkamas ĮPVĮ prekybos vekseliai vykdymas leis tinkamai pasinaudoti visomis vekselio sukuriamomis teisėmis ir tokiu būdu kreditorius ir skolininkas galės sutaupyti tiek laiko, tiek ir pinigu prasme.

prekybos vekseliai

Ši programa yra įgyvendinama Europos Komisijos. Ji buvo įsteigta finansiškai remti Europos Sąjungos tikslų įgyvendinimą užimtumo, socialinių reikalų ir lygių galimybių srityse, taip pat prisidėti prie strategijos Europa tikslų šiose srityse pasiekimo.

Klaipėda, Priedas Tavo pinigai Vekseliai išgyvena atgimimą Sparčiai populiarėjantys vekseliai kasdieną skverbiasi į naujas civilinių santykių sritis ir kelia vis daugiau praktinių klausimų. Kada vietoj finansinių garantijų vekseliai atneša finansinę riziką?

Septynerių metų programa orientuota prekybos vekseliai visus suinteresuotus asmenis, kurie gali prekybos vekseliai formuoti tinkamą ir efektyvų užimtumo ir socialinės srities teisės aktų bei programų vystymą 28 Europos Sąjungos valstybėse narėse, Europos laisvosios prekybos asociacijoje-Europos ekonominėje erdvėje ir Europos Sąjungos valstybėse kandidatėse bei būsimose kandidatėse.