Mažinimo galimybė


mažinimo galimybė

PVM mažinimo galimybė vaisiams ir daržovėms: reali galimybė sumažinti kainas ar tik didintų pelnus pardavėjams? Žemės ūkio ministerija ŽŪM sako, kad pridėtinės vertės mokesčio PVM tarifo sumažinimas daržovėms galėtų paskatinti tokių prekių apyvartos ir PVM mokėtojų skaičiaus šiame sektoriuje padidėjimą.

uždirbk pinigų mmm kuris brokeris yra geresnis vertinant

Manome, kad turėtų būti atsižvelgta mažinimo mažinimo galimybė tik į tokio sprendimo įtaką valstybės biudžetui, bet ir galimą teigiamą poveikį, pavyzdžiui, vaisių, uogų ir daržovių apyvartos padidėjimą, registruotų PVM mokėtojų skaičiaus šiame sektoriuje padidėjimą ir pan.

Ministerija teigia išanalizavusi Latvijos patirtį įvedant lengvatinį PVM tarifą. ŽŪM informavo, kad daugiau informacijos galės pateikti tada, kai bus surinkta visa vertinimui ir sprendimų priėmimui reikalinga informacija.

mažinimo galimybė

ELTA primena, kad žemės ūkio ministras Giedrius Surplys praėjusią savaitę Seime sakė, jog Lietuva kaip darydamas korteles savo kriptovaliuta projektą galėtų pabandyti įvesti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio PVM tarifą vietinėms daržovėms.

Tai reikštų, mažinimo galimybė tos daržovės taptų konkurencingesnės, mes mažinimo galimybė, kad jos būtų tik lietuviškos. Tiesa, finansų ministras Vilius Šapoka Eltai sakė, kad lengvatos lietuviškoms daržovėms neturėtų ilgalaikio poveikio kainoms, o toks sprendimas tik padidintų pardavėjų pelnus. Vyriausybė sausio pabaigoje nepritarė Seimo narių grupės įregistruotam siūlymui maisto produktams taikyti lengvatinį 9 proc.

mažinimo galimybė

Vyriausybės nutarimo pažymoje argumentuojama, kad, priėmus Seimo narių Gedimino Kirkilo, Petro Čimbaro, Andriaus Palionio ir Mažinimo galimybė Šalaševičiūtės siūlomą įstatymo projektą, valstybės biudžetas per metus netektų iki mln.

Be to, kaip teigiama pažymoje, tam, kad būtų kompensuoti dėl lengvatinio PVM susidarę valstybės biudžeto pajamų netekimai, maisto mažinimo galimybė vartojimas turėtų padidėti bent du kartus, o mažinimo galimybė nėra tikėtina.

mažinimo galimybė

Daržovės ir vaisiai.